Doğal Çörekotu & Sarımsak Şampuanı

Ürün Özellikleri

Uzamayan, Hacimsiz, Dökülen Saçlara Yoğun Bakım

 

SARIMSAK YAĞI:Besin değeri çok yüksek olan sarımsak tam bir şifa kaynağıdır. A, C, P ve B grubu vitaminleri ile Kalsiyum, magnezyum, potasyum, selenyum, çinko, fosfor ve demir mineralleri açısından son derece zengindir Bin yılının şifa kaynağı,mucize bitkisi olan sarımsak saçların gürleşmesine minik ve cansız olanların hayata geçirilmesine,halk arasında saç kıran olarak bilinen saç dökülmesini durdurup ve saçların yeniden yerinden cikartmak hatta saç beyazlamasını önlemede kullanıldığını bilinmekteyiz -sarimsağın özgün kokusunu veren “allicin(alisin)maddesinin saç dökülmesi üzerine etkileri hakkinda bilimsel araştırma sonuçları saç dökülmesini yavaşlatığı ve yeni saç çıkmasını sağladığı belirtmiştir. E vitamin eksikliğinin saç dökülmesine yol açabildiği bilinen bir gerçektir. SELENYUM  besinler yoluyla alınan E vitaminin vucut tarafından emilimini artırarak hücre yapısına zarar veren serebest radikallerle mücadele etmeyi sağlıyor. Sarimsağın saça faydaları arasında kalsiyum kaynağı olarak saç yapısını güçlendirmesini C vitamini ile kolejen üretimini artırmasını ve kırılmalara karşı korunmasını bakır minareli ile saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olmasını demir minareli ile saç sağlığının korunmasını sağlanmasını sayabiliriz .

Doğal yağlardan geliştirilmiş özel formülü sayesinde özellikle içerisinde bolca bulunan sarımsak yağı sayesinde saç diplerindeki hücreleri aktive ederek saç tellerinin güçlenmesini,çevre şartlarından dolayı kepeklenmenin azalması,cilte oluşan ölü derilerinin atılması,saçın yağlanmasını geciktirmesi,yıpranmış ve kırılmış saçları onarmaya,zayıf ve ince telli saçların güçlenmesine,gür dolgun ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayan bir formüldür.

KULLANIMI: çörekotu –sarımsak şampuanıyla saçlarınızı temizlerken üçüncü yıkamada saç için gerekli tamamen bitkisel yağlardan geliştirilmiş özel formülü sayesinde başınızda 2-3 dakika bekleterek önden arkaya doğru masaj yaparak saç derinize gerekli bakımı yapılmış olacaktır sonra bol ılık suyla durulayınız.gerektiğinde tekrarlayınız.

İÇERİĞİ: Sarımsak Yağı,Siyah tohumu yağı (çörek otu yağı), badem yağı, susam yağı, ısırgan otu tohumu yağı, hindistancevizi yağı, defne yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, jojoba yağı, keten tohumu yağı, ceviz yağı, fındık yağı, üzüm çekirdeği yağı, papatya yağı, çam yağı, zeytin yağı,hint yağı

Translate »